top of page

Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma saraksta vērtību izstāde “Saimes galds” Limbažu muzejā

Limbažu muzejā no 4. oktobra būs apskatāma Latvijas Nacionālā kultūras centra izstāde “Saimes galds”.


Scenogrāfes Patrīcijas Baltiņas radītajā ekspozīcijā pie viena saimes galda sapulcinātas 24 tradīcijas, atklājot to daudzveidību un unikalitāti. Tās ir tradīcijas, kuras vēl arvien Latvijā iespējams izzināt un piedzīvot. Nemateriālā kultūras mantojuma saraksts katru gadu aug arvien lielāks un bagātīgāks, to veido paši tradīciju kopēji un Nemateriālā kultūras mantojuma padome. Līdzi sarakstam turpmāk augs un paplašināsies arī izstāde.


Latvijas Nacionālā kultūras centra eksperte Gita Lancere stāsta, ka izstādes ideja iegūta radošo ideju konkursā, kurā piedalījās Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļas studenti un maģistranti. Pateicoties LMA Scenogrāfijas katedras atbalstam, jo īpaši Artūram Arnim, Gita Lancere atzīst, ka uzvarējusī koncepcija izcēlusies ar idejas lakonismu, oriģinalitāti un funkcionalitāti:

Mūsu nemateriālās kultūras vērtības šajā izstādē iespējams iepazīt mierīgā garā – pasēžot, palasot, apskatot attēlus. Un paņemot līdzi tās kartītes, kas ieinteresējušas vai iepatikušās.”

2023.gada oktobra sākumā tiks lemts par jaunu vērtību iekļaušanu Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, tātad, Saimes galds kļūs vēl garāks.


Izstāde “Saimes galds” būs apskatāma:

Limbažu muzejā no 4. oktobra līdz 18. novembrim.


Plašāka informācija par Nacionālo nemateriālo kultūras mantojumu ŠEIT.


Informāciju sagatavoja: Linda Ertmane, Sabiedrisko attiecību speciāliste, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, 67228985; 29181396, Linda.Ertmane@lnkc.gov.lv, www.lnkc.gov.lv. Aija Brikmane, Ekspozīciju un izstāžu kuratore, Limbažu muzejs, Burtnieku iela 7, Limbaži, limbazu.muzejs@limbazunovads.lv, www.limbazumuzejs.lv


bottom of page