top of page

Limbažu pilsētu rotā “Gaismas nedēļa”, gaismas instalācijas mūzikas skaņās Vienības parkāLimbažiem ir 800 svētku ietvaros līdz 26. decembrim Limbažos norisinās “Gaismas nedēļa”. Pilsētu rotā ikgadējā Ziemassvētku egle, atjaunotais centra kiosks, kas pārtapis par rūķu darbnīcu, kā arī gaismas un mūzikas spēles Vienības parkā. Limbažu pilsēta aicina ikvienu apmeklēt pasākumus, kuri veltīti senās Hanzas pilsētas 800. gadskārtai.


Vienības parku rotā gaismas instalācijas mūzikas skaņās, kuras veidojis gaismas mākslinieks Reinis Smiltenis. Mākslinieks līdz šim skatītājus iepriecinājis ar saviem darbiem gan Latvijā, gan ārpus tās. Reinis Smiltenis piedalījies un veidojis interesantus gaismas projektus Latvijā - "Pastaiga izgaismotā Liepājā", daudzus mūziķu priekšnesumus, darbojies festivālā "Staro Rīga", veidojis projektus arī Lietuvā.


Pagājušā gada nogalē Latvijā par ļoti veiksmīgu tika novērtēts projekts "Gaismas koks" pie Nacionālās bibliotēkas, kas sniedzās astoņu metru augstumā un vienpadsmit metru platumā. Šis bijis izaicinājums ne tikai gaismas māksliniekiem, bet visiem projekta veidotājiem. SIA "Those guys lighting" līdzdibinātājs Reinis Smiltenis ir pārliecināts, ka Latvijas mākslinieki ir spējīgi radīt episkas, pasaules klases interaktīvas mākslas instalācijas un gaismas šovus.


Limbažu muzejs atjaunotajā Limbažu pilsētas “Centra kioskā” piedāvā iedvesmu gan lieliem, gan maziem - paraugi pašu darinātu rotājumu un dāvaniņu pagatavošanai. Līdzsvara svečturi, lāstekas, zvaigznes, kā arī citi. Padomi fotografējami, mājās izmēģināmi. Soli pa solim, no vienkāršiem materiāliem, kā senlaikos - un katrs pats var uzburt svētku brīnumu. Kioskā iespējams apskatīt sen aizmirsto vecmāmiņas eglīšu rotājumu kolekciju. Amizanti un sirsnīgi, koši un nosūbējuši, kā bērnības atmiņas. Muzejs parūpējies par elegantu ziemas pieskārienu pilsētai simtgadīgās fotogrāfijās no muzeja krājumiem.


Kāpēc nosaukums "Gaismas nedēļa"? Limbažiem ir 800 - ir svētki visa gada garumā un katram mēnesim ir izvēlēta kāda sajūta, kurā mēnesi pavadām. Decembris ir mēnesis pateicības sajūtās. Vēlamies, lai svētku gaidīšanas laikā, cilvēki, dodoties pastaigās piestāj pie skaistajām vietām pilsētā, ieelpo, padomā un pateicas par visu, kas katram ir šobrīd, novērtē ikdienā pašsaprotamas lietas, priecājas, ka mēs esam šeit un tagad!


14.12.2022

bottom of page