top of page

Svētku norisē 800 pēdu garš svinību galds

Limbažu pilsētas svētku laikā no 29. jūlija līdz 6. augustam pilsētniekiem un viesiem būs iespēja piedzīvot daudzveidīgu svētku programmu, tai skaitā, Latvijā atpazīstamu grupu koncerti, svētku gājiens, lielākais Hanzas tirgus Latvijā, vides izstādes, sportiskas un izklaidējošas aktivitātes. Tiks realizētas arī dažādas radošas iniciatīvas, viena no tām “Limbažniek’ ne tikai svin, bet arī gardi ēd”. Tās laikā, 5. augustā, Jūras iela Limbažos pārtaps, iespējams, par vienu no jautrākajām, skaļākajām un gardākajām ielām, kurā tiks klāts 800 pēdu garš svētku galds.


Lai izmērītu galda garumu un tā atrašanās vietu pilsētvidē, 23. maija rītā svētku “Limbažiem ir 800” organizatoru komanda un Limbažu novada pašvaldības priekšsēdētājs Dagnis Straubergs aicināja palīgā Limbažu vidusskolas pirmklasniekus, klašu audzinātājas, vidusskolas direktoru Ziedoni Rubezi un Limbažu apvienības pārvaldes vadītāju Viktoru Zujevu izstaigāt pirmās 100 pēdas Jūras ielā. Pirms atbildīgā mērīšanas darba Limbažu kultūras nama vadītāja Arta Zunde kopā ar klātesošajiem izdziedāja un izspēlēja rotaļu “Parād’ mazais balodīti” par to, kā sēj, aug, plaukst, zied, vīst un plūc magonītes.


Tikpat raiti izdevās arī izstaigāt 800 pēdu garā galda sākuma posmu, par ko pirmklasnieki tika cienāti ar gardām zemenēm un dāvaniņā saņēma jaunizveidotu “Limbažiem ir 800” krāsojamo pastkarti, kurā attēlotas Limbažu pilsētas vērtības – daba (Lielezers), cilvēki (Baumaņu Kārļa piemineklis) un tradīcijas (austa tautiskā josta). D. Straubergs, pasniedzot pastkartes, uzrunāja skolēnus, ka pastkarti drīkst izkrāsot un nosūtīt draugiem, paziņām vai radiem, aicinot ciemos uz Limbažu pilsētas svētkiem. Uz jautājumu “Vai tiešām galds būs tik garš?” Kultūras pārvaldes vadītāja Evija Keisele apstiprinoši atbildēja: “Protams, ka būs!”.Informācija un fotogrāfijas: Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļa

bottom of page